ירושלים: מסיג גבול שגידר לשימושו אדמות מדינה נאלץ להתפנות בעקבות פעולות האכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל

פעולת אכיפה נחושה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל גרמה לפינוי פלישה לאדמות המדינה בירושלים. הפולש הקים סככות בלתי חוקיות וגידר לצרכיו שטח של כ-500 מ"ר בבעלות המדינה, ללא היתר ובניגוד לחוק

מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בשכונת וואדי ג'וז שבירושלים הסתיים בפינוי עצמי של מסיג גבול ממגרש המיועד למסחר ותעשייה. הפולש, תושב מזרח ירושלים, פלש לאדמות מדינה בהיקף של כ-500 מ"ר, הקים בהן סככות וגידר את השטח תוך שהוא הציב שער מתכת שסגר את הכניסה למתחם. השטח אליו פלש תוכנן להיות משווק בזמן הקרוב במכרז פומבי למסחר ותעשייה.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל שאיתרו את הפלישה הבהירו לפולש כי פלישתו מהווה עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. המפקחים הזהירו את הפולש כי אם לא יפנה את הקרקע, היא תפונה לפי החוק ויינקטו נגדו ההליכים הנדרשים, לרבות הגשת תלונה פלילית ותביעות כספיות להחזר דמי השימוש בקרקע ועלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

בעקבות התראות המפקחים העדיף הפולש לשתף פעולה עם הליך הפינוי. הפולש פרק את הסככות שהקים ואת שער המתכת שסגר את המתחם, החזיר את הקרקע לרשות המפקחים והצהיר כי אין לו זכויות בקרקע.

מפקחי רמ"י החזירו את השטח לקדמותו ולמאגר הקרקעות הציבורי והציבו במקום שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות. הקרקע המיועדת למסחר ותעשייה תצא למכרז בתקופה הקרובה.

יואב ששון, מנהל מרחב ירושלים בחטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "פלישה לאדמות מדינה היא עבירה פלילית לכל דבר. לשמחתנו האכיפה הנחושה עובדת והעדות לכך היא הפינויים הרבים שמבצעים פולשים בעצמם ברגע שהם מקבלים התראה ממפקחי הרשות שמוכיחים את נחישותם בהגנה על קרקעות המדינה".

 

לפרטים:

אורטל צבר – דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת - 054-8000358

 

 

gov