ועדה לדיור לאומי אישרה להפקדה תוכנית רמ"י בירוחם לשכונה חדשה

תוכנית רשות מקרקעי ישראל לשכונה חדשה בירוחם הופקדה להתנגדויות. התוכנית תוסיף עוד 632 יחידות דיור בירוחם

​תוכנית רשות מקרקעי ישראל אושרה אתמול להפקדה בוד"ל דרום. השכונה המשולבת המתוכננת היא חלק מתהליך צמיחה בדרום ירוחם.  השכונה החדשה ממוקמת בחלקה הדרומי של ירוחם ומחברת את שכונות המגורים למתחמי התיירות של הישוב: נחל שועלים והמכתש הגדול  אשר מהווים מוקדי משיכה עיקריים למטיילים.

חגי סלע מנהל התכנון מרחב עסקי דרום: בשנים האחרונות מרכזת רשות מקרקעי ישראל מאמץ לקידום תוספות דיור משמעותיות בירוחם כחלק מהיערכותה של העיר לקליטת צה"ל בנגב.  מאמצי רמ"י מתקיימים בשיתוף פעולה מלא ופורה עם ראש העיר ירוחם מיכאל ביטון על מנת להבטיח קליטת אוכלוסייה ברמה סוציו אקונומית גבוהה.

השכונה החדשה הנמצאת בתווך בין שכונות חדשות המאושרות ונמצאות בתהליך שיווק ובין התכנית למתחם תיירות מדברית, מתפרסת על 730 דונם מתאפיינת בבנייה  מגוונת:  החל מבניה רוויה ועד בנייה צמודת קרקע על מגרשים בגודל עד 1.5 דונם שיכללו פונקציות של אירוח ויזמות. בתכנית גם מגרשים של עד 700 מ"ר ובניה מסוגים שונים מתוכם 158 יחידות דיור  בשכונה יוקצו ל"דירות קטנות" כחלק מהבנייה הרוויה.

 בחלק הדרומי של השכונה ירוכזו מגרשים גדולים של דונם וחצי ליזמות, תיירות וכו'. החלק הצפוני של השכונה צפוף יותר, מתאים לבניה בשיפועים קיצוניים יותר ומתבסס על עקרונות של בניה אקלימית.

חלק מתושבי השכונה יהיו משפרי דיור מירוחם, אשר יפתחו בביתם יזמויות בתחומי האמנות, חוגים, הארחה וכו' וכן, תושבים חדשים שישלבו את עיסוקם עם איכות חיים גבוהה בסמוך למדבר ולערכי הטבע.

קרבת ירוחם לעיר הבה"דים תהווה מוקד לביקושים החדשים אשר תהנה מהזדמנות נדירה לצמיחה חברתית, כלכלית ואורבנית.
תמהיל הבתים בשכונה:  178  יח"ד בבניה רוויה- מבנני חצר פנימית, 60 יח"ד בבניה מדורגת- צמודת קרקע, 58 יח"ד בבניית שטיח מדברי, 262 יח"ד צמודות קרקע- במגרשים של כ- 700 מ"ר לדו משפחתי, 74 יח"ד צמודות קרקע במגרשים של 1.5 דונם הכוללים עד 4 יחידות אירוח או פונקציות ליזמות במגרש.

התוכנית קודמה ע"י החברה המתכננת 'יער-קורין'.  אדריכלי התכנית: חיליק ועופר קורין.

הדמיות מצורפות מותרות לשימוש:

:ועדה לדיור לאומי אישרה להפקדה תוכנית רמ"י בירוחם לשכונה חדשה

gov