יאנוח-ג'ת: מפקחי רשות מקרקעי ישראל עצרו עבודות בלתי חוקיות להכשרת קרקע על אדמות המדינה

מפקחי רשות מקרקעי ישראל עצרו עבודות להכשרת קרקע שהתנהלו במסגרת פלישה לאדמות המדינה בכפר הדרוזי ג'ת ינוח שבגליל המערבי. המפקחים איתרו כלים הנדסיים שהחלו ליישר את אדמות המדינה באיזור ללא היתר ובניגוד לחוק

​מפקחי רשות מקרקעי ישראל איתרו השבוע עבודות בלתי חוקיות להכשרת קרקע השייכת למדינה באיזור המטעים של הכפר הדרוזי ג'ת ינוח. העבודות, שהתנהלו ע"י קבוצת תושבים בסיוע כלים הנדסיים, התבצעו ללא היתר ובניגוד לחוק, על אדמות מדינה בשטח של כ-1,000 מ"ר, המיועדות  לחקלאות.

הפלישה לאדמות המדינה, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל, אותרה במהלך אחת הפעילויות שמנהלים מפקחי רשות מקרקעי ישראל לאיתור עבירות מקרקעין.

העבודות הופסקו על ידי מפקחי רשות מקרקעי ישראל, לאחר איתורן. המפקחים תלו בשטח שילוט אזהרה ומסרו התראה האוסרת על פלישה לשטח ומבהירה כי מסיגי גבול יפונו וייתבעו להחזיר לקופת המדינה את עלויות הפינוי.

"מדובר בשטח של כ-1,000 מ"ר בבעלות המדינה, הנמצא בין קרקעות בבעלות פרטית. במסגרת העבודות החלו תושבים להכשיר קרקע בשטח של כ- 10 דונם, שרובה הגדול נמצאת בבעלות פרטית ובמרכזה נמצאת החלקה בבעלות המדינה. הקרקע בה בוצעו העבודות היתה בעבר הלא רחוק קרקע בבעלות פרטית ועברה לרשות המדינה לאחרונה במסגרת עסקת חילופי קרקע. לכן אנחנו בהחלט לוקחים בחשבון את האפשרות שמדובר בטעות תמימה של התושבים באיזור, ולכן לא הוגשה תלונה למשטרה ולא ננקטו נגדם צעדים מלבד עצירת העבודות ושילוט השטח בשלטי אזהרה. יחד עם זאת, במקרה של פלישה חוזרת לחלקה נפתח בפעולות אכיפה באופן מיידי ונחוש, קרקעות המדינה אינן הפקר", אומר ערן לבנה, מנהל מחוז חיפה - צפון בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.
 
 
לפרטים:
אורטל צבר, דוברת הרשות  050-6218030
תום וגנר, יועץ תקשורת  054-8000358
 

gov