יפו: פינוי מחסן בלתי חוקי על ידי מפקחי רשות מקרקעי ישראל אפשר שיווק 3 מגרשים למגורים בשטח של 1,000 מ"ר

יפו: פינוי מחסן בלתי חוקי
התמונה מאושרת לשימוש עיתונאי. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל.

מפקחי רשות מקרקעי ישראל הרסו השבוע מחסן בלתי חוקי, שהוקם על אדמות מדינה המיועדות למגורים בשכונת עג'מי ביפו. הפולש שהקים את המחסן, גידר את השטח לשימושו האישי ואף נטע בו עצים ובכך מנע את שיווקם של שלושה מגרשים המיועדים למגורים בשכונה

​​פלישה לאדמות מדינה המיועדות למגורים ברחוב בצרה בשכונת עג'מי ביפו, פונתה השבוע במסגרת פעולת אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל.

הפולש שהשתלט על הקרקע, בשטח כולל של כאלף מ"ר, הקים עליה מחסן בלתי חוקי, ללא היתר, הקיף אותה בגדרות ונטע בה עצים – כל זאת בניגוד לחוק. הפלישה אל אדמות המדינה מהווה עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

לאחר  תהליך משפטי שניהלה הרשות לפינוי הפלישה וקבלת פסק דין לפינוי, הזהירו מפקחי הרשות את הפולש כי אם יתנגד לפינוי הקרקע היא תפונה בהליך הוצאה לפועל ויוגשו נגדו תביעות כספיות להחזר עלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

בעקבות האזהרות הסכים הפולש לפינוי ואף הסיר בעצמו את הגדר. השבוע ביצעו מפקחי הרשות, בליווי שוטרי יחידת מתפ"א, את פסק הדין, הרסו את המחסן באמצעות ציוד מכני הנדסי כבד וניקו את השטח, כשהם מחזירים בכך את הקרקע למאגר הקרקעות הציבורי.

כעת, עם פינוי הפלישה, תיפתח הדרך לשיווק שלושת המגרשים. בקרוב יחל ברשות תהליך שיווק המגרשים, ששטחם הכולל כאלף מ"ר, במכרז לבנייה למגורים.

עמיר גילת, מנהל מחוז מרכז בחטיבה לשמירה על הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר כי: "רשות מקרקעי ישראל נמצא בימים אלו בחזית תהליך האצת קצב שיווק הקרקע, המיועד להורדת מחירי הדיור. הקרקע במדינת ישראל היא מוצר מתכלה, לפיכך יש חשיבות מיוחדת לפעולות האכיפה המרוכזות שעורכת הרשות נגד עבירות קרקע ולשמירת קרקעות לדורות הבאים. מפקחי הרשות מחזירים למאגר הקרקעות הציבורי אלפי דונמים שנתפסו ע"י פולשים מדי שנה".

 

לפרטים:

אורטל צבר – דוברת הרשות – 050-6218030

אישור שימוש בתמונה. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל

gov