קצרין מתרחבת - 1,650 יח"ד יתווספו בתכנית שיוזמת רמ"י

הוחלטה להפקדה תכנית רשות מקרקעי ישראל ב.קצרין ל- 1'650 יח"ד
קרדיט הדמיה: רשות מקרקעי ישראל.

הוחלטה להפקדה תכנית רשות מקרקעי ישראל בקצרין ל-1,650 יח"ד. הוועדה למתחמים מועדפים (ותמ"ל)  החליטה להפקיד את תכנית רשות מקרקעי ישראל בקצרין הכוללת כ-1,600 יח"ד. שטח התכנית הוא כ- 740 דונם, והיא ממוקמת במזרח קצרין, ומקודמת במסלול ותמ"ל.

מאפייני הבינוי שהתכנית מציעה הותאמו לאוכלוסיות הנקודתיות המיועדות לגור בו- החל מיח"ד קטנו לצעירים ומבוגרים ועד ליחידות גדולות ע"פ צרכי משפחות בגדלים שונים.

צרכי הציבור בתכנית מקבלים מענה לבי"ס יסודי, כיתות, גני ילדים, מעונות ובתי כנסת, מכינה קדם צבאית, מרכז תרבות וקהילה.

היקף המסחר במתחם עומד על 13,000 מ"ר בצורת שטח מסחר שכונתי, ותעסוקה כלל יישובית.

התכנית מבוססת על עקרונות יצירת רצף בנוי לבינוי הקיים בעיר בהתאם לתכנית המתאר, חיזוק מערך השטחים הפתוחים , מיקום מתחמי תיירות בסמוך לנוף פתוח, עירוב שימושים של מסחר ומגורים יחד עם חדרי תיירות וחדרי אירוח, בינוי מדורג, רשת שבילי הולכי רגל ואופניים.

התכנית קודמה ע"י מתכננת מרחב צפון ברשות מקרקעי ישראל  - עידית הוברמן, באמצעות חברה מתכננת מטעם רמ"י- סיטילינק, אדר' רותי רוהטין- יעד אדריכלים.

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, ציין כי מדובר בתכנית אשר תורמת להרחבת העיר קצרין, מאפשרת מתיחה של אזורי הביקוש כפי שהם קיימים היום ונותנת מענה לצרכי אוכלוסיית המקום ולצרכים של אוכלוסייה המבקשת למקם את מגוריה בצפון הארץ.

"אנו מברכים על קידום התכנית יד ביד עם ראש מועצת קצרין ובתמיכה מלאה שלו ומצפים כי קידום התכנית ואישורה במסלול הותמ"ל יאפשר מימוש מהיר שלה ואפשרות שיווק בלוחות זמנים מהירים".

ההדמיות מותרות לשימוש

gov