הופקדה תכנית רמ"י להקמת 1,008 יח"ד חדשות

הופקדה תכנית רמ"י להקמת 1008 יחידות דיור חדשות במתחם האצטדיון בקרית ים
קרדיט הדמיה: רשות מקרקעי ישראל

הופקדה בותמ"ל תכנית רמ"י להקמת 1,008 יח"ד חדשות במתחם האצטדיון בקרית ים

​​​​​עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל: התכנית שקודמה בשיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית, נותנת מענה לצרכי הישוב השונים  ומגדילה את מלאי יחידות דיור באזור כחלק ממאמצי רשות מקרקעי ישראל בנושא. הרשות פועלת  לקדם תכנון בכל רחבי הארץ, על מנת לאפשר מלאי זמין ואפקטיבי של קרקעות  לשיווק כדי להתמודד עם הביקושים הקיימים

רשות מקרקעי ישראל יזמה את התכנית המאפשרת בנייתן של 1,008 דירות חדשות על שטח של כ – 123 דונם. מרבית השטח הכלול בתוכנית הינו במתחם אצטדיון שיהפוך לשכונת מגורים.

השכונה החדשה שתוקם מהווה עתודת קרקע חשובה לקריית ים מבחינת כמות יח"ד שמתווספות להיצע יחידות הדיור באזור חיפה.

מתחם האצטדיון ממוקם במזרח קריית ים סמוך לגבול עם קריית מוצקין. התכנית נערכה כחלק מהרצון לפנות את מתחם אצטדיון ולהוסיף יח"ד חדשות לעיר, התכנון מתחשב בחשיבה כוללנית מקיפה שנקבעה במסגרת תכנית המתאר לשטח זה ומתחברת באופן אינטגרלי למרחב העירוני הקיים.

תכנית זו כוללת כ123- דונם וקובעת שטחים למגורים, מסחר, שטחים פתוחים ציבוריים, מבנים, מוסדות ציבור וכיו"ב. התכנית מציעה כ-1,008 יח"ד, מתוכן  252 יחידות דיור קטנות.

התכנון האדריכלי של השכונה נעשה באופן שיהווה המשך למרקם העירוני הקיים. בפינת הרחובות שד' ירושלים ורחוב הפלמ"ח יוקם מגדל בן כ-15 קומות ובקומת הקרקע שלו מרכז מסחרי, המרכז המסחרי ישמש את תושבי השכונה החדשה ואת השכונות הסמוכות. במרכז השכונה שטח ציבורי גדול, כולל עצים לשימור ומסביבו בניני המגורים ומוסדות הציבור. הרחובות החדשים שבשכונה ממשיכים את אלה הקיימים מחוצה לה, כל הבינוי נבנה לאורך הרחובות עם דופן עירונית .

התכנון מתבסס על אופי של בניה רוויה, כאשר הבינוי מלווה רחוב ומייצר דופן עירונית. מבני מגורים בני 15-20 קומות הפונים  לרחוב,  בשילוב מוסדות ציבור ושטחים פתוחים.
הבניינים במגרש הפינתי בפינה לשד' ירושלים – יהיו משולבים במסחר ותעסוקה.

קידום התכנית נעשה על ידי  מרחב עסקי חיפה, באמצעות  המהנדס אורי הורביץ מנהל החברה המתכננת מטעם רשות מקרקעי ישראל.

והיא נערכה על ידי – אדריכל מאיר בוכמן ואדריכלית איילת הוקמן.

שכונת מתחם האצטדיון ממוקמת ממערב לקריית מוצקין ולמסילת הרכבת הכבדה, ממזרח לרחוב שד' ירושלים ומדרום לרחוב הפלמ"ח.​

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל ברך על הפקדתה של התכנית וציין כי היא תורמת רבות לעיר בכך שהיא מוסיפה כמות נכבדה של יחידות דיור למגורים, שטחי מסחר ותעסוקה, שטח ציבורי פתוח נרחב לרווחת התושבים, מוסדות ציבור תומכים וזאת תוך שילוב במרקם העירוני הקיים.