ירושלים: פינוי מגרש בלתי חוקי למכירת רכבים באזור התעשייה בתלפיות

ירושלים: פינוי מגרש בלתי חוקי למכירת רכבים באזור התעשייה
 

פינוי מגרש בלתי חוקי למכירת כלי רכב באזור התעשייה תלפיות שבירושלים

​מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בליווי שוטרי משטרת ישראל, סיימו השבוע לפנות את המגרש עליו פעל בעבר "סיג מכוניות", מגרש בלתי חוקי למכירת רכב שהוקם ע"י מסיג גבול, באזור התעשייה תלפיות, אשר פעל על אדמות מדינה ללא היתר ובניגוד לחוק

כזכור, לפני כשלושה חודשים מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל באזור התעשייה תלפיות בירושלים הסתיים בפינוי פלישה לאדמות המדינה. מסיג הגבול, בעלי העסק "סיג מכוניות", הקים מגרש רכב למטרות מסחריות על חשבון קרקעות הציבור, כאשר פלש לשטח בבעלות המדינה בגודל של כ-1,500 מ"ר באזה"ת תלפיות, המיועד לתעשייה.

השבוע, מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו כ-40 טון פסולת שנותרה מהריסת המבנה שהוקם במקום, בליווי המשטרה ובאמצעות ציוד מכני הנדסי.

גם הפעם פולש שהציב כלי רכב במקום על אדמת מדינה נדרש לפנותו, הפולש שככל הנראה חשש מתביעות ומהוצאות בגין השימוש בקרקע, פינה מיידית את כלי הרכב מהמגרש. לאחר פינוי הפסולת מהמקום, הוצב במקום שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות והקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

 יואב ששון מנהל אזור ירושלים בחטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: " מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פרוסים ברחבי הארץ לאיתור עבירות קרקע ולאכיפת החוק, במטרה להחזיר לציבור כל פיסת קרקע שנגזלה ממנו. מדיניות האכיפה עובדת היטב, כאשר ניכר כי לאחר שהעסק שפעל בעבר בניגוד לחוק במקום פונה והמבנה נהרס, הספיקה התראה של מפקחי הרשות בפני בעל הרכב שהחנה את רכבו על אדמת המדינה, ובעל הרכב הגיע לפנות אותו לאלתר מחשש לתביעה משפטית או דרישה לתשלום בגין הוצאות משפטיות ושימוש בקרקע מדינה. נמשיך לפעול בנחישות נגד כל עברייני הקרקעות."

 

לפרטים:

אורטל צבר- דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת - 054-8000358

 

קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל

 

gov