רשות מקרקעי ישראל נגד החברה הקבלנית רמי שבירו: החברה פלשה לקרקעות שלא הוקצו לה ברמת השרון ובהוד השרון – עבירה פלילית בגין הס

רשות מקרקעי ישראל נגד החברה הקבלנית רמי שבירו: החברה פלשה לקרקעות שלא הוקצו לה ברמת השרון ובהוד השרון
אישור שימוש בתמונות. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל.

החברה הקבלנית "רמי שבירו" המקימה פרויקט מגורים ברמת השרון, הקימה את משרד המכירות של הפרוייקט על קרקע שכלל לא הוקצתה לה. מפקחי הרשות הגישו למשטרה תלונה כנגד החברה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. לחברה נמסר צו סילוק פולשים שאם לא תציית לו ותפנה את הקרקע בעצמה, תפונה לפי החוק וינקטו נגדה פעולות נוספות

​"רמי שבירו הנדסה בנייה והשקעות בע"מ", חברה קבלנית שזכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת 168 יחידות דיור ברמת השרון, נתפסה לאחרונה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל כאשר היא חורגת מהקרקע שהוקצתה לה ופולשת לאדמות המדינה. החברה החלה בעבודות להקמת משרד המכירות של הפרוייקט בשטח שכלל לא הוקצה לה, ובכך פלשה למעשה  לאדמות המדינה, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

מפקחי הרשות הודיעו לחברה כי היא עוברת על החוק ועלייה לפנות את הקרקע ואף מסרו לה התראה רשמית, המורה לה לפנות לאלתר את הקרקע אליה פלשה ולהחזירה לקדמותה. החברה אכן הפסיקה את העבודות ופינתה את השטח, אך ימים ספורים לאחר מכן נדהמו מפקחי הרשות לגלות כי החברה העבירה את משרד המכירות המתוכנן לשטח אחר – אשר אף הוא לא הוקצה לה.

משרד המכירות החדש הוקם בניגוד לחוק, על שטח של כ- 300 מ"ר אותו הכשירה חברת רמי שבירו שהגדילה לעשות ואף נטעה בו עצים. החברה תפסה ובנתה על שטח שלא הוקצה לה ע"י הרשות, הקרקע הפלושה הינה בבעלות המדינה ומהווה שטח פתוח ללא ייעוד בקו הגבול בין רמת השרון להוד השרון באיזור תע"ש, כאשר חציה בתחומה של הוד השרון וחציה בתחומה של רמת השרון.

מפקחי הרשות פנו מיידית לקבלן והתריעו כי עליו לפנות את הקרקע לאלתר או שיינקטו נגדו צעדי אכיפה. "מדובר בקרקע ציבורית שרשות מקרקעי ישראל מנהלת אותה על פי חוק, נפעל כנגד כל הפרה וכנגד כל מפר ללא הבדל או אבחנה", אומר עמיר גילת, מנהל מרחב מרכז בחטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

בעקבות הפלישה אל אדמות המדינה הגישו מפקחי רשות מקרקעי ישראל תלונה בתחנת משטרת גלילות נגד "רמי שבירו בע"מ". התלונה הוגשה בגין הסגת גבול במקרקעי ציבור, כאמור, עבירה פלילית שדינה שנתיים מאסר בפועל.

בנוסף, נמסר לחברה צו סילוק פולשים בו הורתה לה הרשות לפנות את הקרקע ולהחזירה לקדמותה עד ל- 19.5. אם החברה לא תפנה את הקרקע בעצמה, מפקחי הרשות נערכים לתפוס את הקרקע ולהרוס את המבנה בליווי המשטרה.

במקביל, נערכים ברשות מקרקעי ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, להגיש נגד "רמי שבירו" תביעה כספית, בה תידרש להחזיר לקופת המדינה גם את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות כוח האדם והציוד המכני, וגם תשלום רטרואקטיבי של דמי השימוש בקרקע.

 

לפרטים:

אורטל צבר- דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת - 054-8000358