מפת האתר | פניות בדיגיטל |זימון תור | 5575* אזור למייצגאזור אישי למייצג אזור אישיאזור אישי

שלומי: במבצע מיוחד לפינוי פלישה מאדמות מדינה בשלומי המיועדות להקמת שכונה חדשה, פונו והועתקו כוורות לא חוקיות

פינוי כוורות לא חוקיות בשלומי
 

שלומי: מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל איתרו לאחרונה השתלטות על אדמות מדינה המיועדות להקמת שכונת מגורים חדשה, בהן הונחו כוורות לא חוקיות. הכוורות הועתקו על ידי המפקחים בפיקוח של דבוראי (כוורן) שנשכר לשם כך במיוחד ע"י הרשות

​פלישה לאדמות המדינה בשלומי, שכללה הצבת 6 כוורות דבורים על אדמות מדינה המיועדות להקמת שכונת מגורים חדשה, פונתה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל, במבצע אכיפה מורכב ומסובך.

הכוורות הוצבו ללא היתר ובניגוד לחוק ע"י פולש שביצע הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. הפולש השתלט על שטח של כחצי דונם והקים עליו פרט לכוורות גם מחסן וגדרות.

הפולש קיבל התראות ממפקחי רשות מקרקעי ישראל לפיהן אם לא יפנה את השטח יפונה לפי החוק ויהיה חשוף לתביעות משפטיות וצעדי אכיפה פליליים. לאחר שלא ציית להתראות נמסר לו צו סילוק פולשים שהוציאה הרשות, והמפקחים החלו בפינוי השטח.

למבצע המסובך והמורכב של פינוי הכוורות על דייריהן הדבורים נאלצה הרשות לשכור דבוראי (כוורן) מוסמך ומנוסה שיפקח על המבצע וימנע גרימת נזק לכוורות או לדבורים במהלך הפינוי. הפינוי הייחודי התבצע בשעות הערב המאוחרות, לאחר שהדבורים חזרו לכוורות והלכו לישון.

הכוורות הועתקו לאתר חדש  ויטופלו עד שהפולש יתחייב שלא יפלוש שוב לקרקעות המדינה, ואז יוכל לקבלן בחזרה. בסיום המבצע נוקה השטח על ידי המפקחים, שאף הציבו בו שילוט המתריע מפני פלישות חוזרות. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי. בעתיד הקרוב תוקצה הקרקע למטרת בניית שכונת מגורים חדשה כמתוכנן.

שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אמר: "הצורך לפנות עשרות אלפי דבורים הוא בהחלט מכשול רציני ומרתיע לכל אדם בר דעת. אבל מפקחי רשות מקרקעי ישראל נתקלים מדי יום בשטח במקרים בעייתיים ומורכבים של פלישות לאדמות מדינה, ומבצעים את עבודתם - הגנה על קרקעות הציבור - במסירות, התמדה ובתחושת שליחות."

 

לפרטים:

אורטל צבר- דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת – 054-8000358

אישור שימוש בתמונה. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל.

 

gov