אושרו להפקדה 6,700 יח"ד ברצועת הנופש בין ת"א לרמת השרון

בלב אזור הביקוש אושרה היום אחה"צ להפקדה תוכנית רשות מקרקעי ישראל ברצועת הנופש בין תל אביב לרמת השרון להקמת 6,700 יח"ד ופארק נופש ופנאי רחב ידיים

בין כביש 4 במזרח לכביש איילון במערב ולכביש 5 בצפון – אושרה היום אחה"צ להפקדה תוכנית רשות מקרקעי ישראל, הנמצאת בין תחום השיפוט של רמת השרון ותל אביב- יפו, להקמת כ - 6,700 יח"ד ופארק מטרופוליני רחב ידיים לפעילויות פנאי ונופש.

מזה מספר שנים שוקדת רשות מקרקעי ישראל ועיריית רמת השרון על הכנת תוכניות אלו והיום הובאו לועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב שתי תוכניות המשלימות את הרצף האורבני במקום.

התוכנית המזרחית כוללת כ-3,500 יחידות דיור חדשות ואילו התוכנית המערבית כוללת כ-3,200 יחידות דיור מהן 300 יח"ד בכל תוכנית לדיור מוגן ובסה"כ 600 יח"ד לדיור מוגן.

את המתחם חוצות תשתיות קווי הדלק וקו מתחם עליון ותשתיות רבות נוספות. במסגרת תכנון כביש הנופש מוצע לאגם את התשתיות הקיימות והמתוכננות לכדי מנהרת תשתיות על מנת לאפשר פיתוח המגורים. את תכנון הכביש ורצועות התשתית מקדמת הרשות עם נתיבי איילון במקביל לקידומה של התוכנית כל זאת על מנת לאפשר פיתוח התשתיות ושיווק המגורים קרוב ככל הניתן לאישורה הצפוי של התוכנית בעוד כשנה.

פארק הנופש המטרופולינים הינו אחת מרצועות הפארקים המשמעותיות ביותר במחוז תל אביב זוהי הרצועה הצפונית החוצה בכיוון מזרח מערב והיא תאפשר לתושבי צפון המחוז להינות משלל מגוון הפעילויות בו בעתיד

הגב' גילי טסלר האחראית לקידומן של התוכניות ברשות מקרקעי ישראל : חטיבת קרקע משמעותית זו כוללת בחובה מצאי רב מאוד של יחידות דיור מגוונות ביניהן יחידות קטנות כ-20% . התוכניות מטפלות בהיבטים ציבוריים רבים קובעת שימושי קרקע לבתי ספר וגנים ומוסדות ציבור ופארק מטרופוליני רחב הכולל שימושי פנאי ובילוי. הפארק ישתרע מדרום לכביש 5 וכולל את מרכז הטניס, שבילי הליכה וטיול שבילי אופניים פיתוח אינטנסיבי ואקסטנסיבי של מרכיבי הפארק.

פיתוח שימושי הקרקע למגורים ולשימושים נוספים, לדברי טסלר, חייב לבוא בד בבד עם פיתוח אמצעי תחבורה נאותים וציבוריים, תכנון כביש הנופש נעשה כבר עתה על ידי באמצעות נתיבי איילון וזאת על מנת ליצור מצב בו ניתן יהיה לבצע אותו במיידי עם סיומן של התוכניות ברמה הסטוטורית ואישורן.

מטבע הדברים מתחם שכזה הינו גדול מורכב ודורש תשומות השקעה רבות את המתחם חוצות תשתיות והתוכנית מתמודדת עם העתקתן ואיגומן של התשתיות הקיימות והחדשות למנהרת תשתיות בציר הנופש.

ניהול הפרויקט נעשה באמצעות חברת וקסמן גוברין בניהולה של הגברת גלי דולב והוא כולל עשרות אנשי מקצוע מהטובים בישראל. על התכנון אמון משרד מזור פירשט באמצעות אדר' אלי פירשט וניקי דוידוב.

כאמור, הוועדה המחוזית במשרד הפנים החליטה על הפקדת התוכניות.

קבצים להורדה

gov