מפת האתר | פניות בדיגיטל |זימון תור | 5575* אזור למייצגאזור אישי למייצג אזור אישיאזור אישי

אושרה תכנית רשות מקרקעי ישראל לרובע מנחם (שכונת הרקפות) בצפון העיר באר שבע להקמת 4,150 יח"ד

שכונת הרקפות
קרדיט: רשות מקרקעי ישראל

אושרה תכנית רשות מקרקעי ישראל לרובע מנחם (שכונת הרקפות) בצפון העיר באר שבע להקמת 4,150 יח"ד.
מטרת התוכנית: הגדלת היצע פתרונות הדיור בעיר, בתמהיל מגוון, יחד עם הקמה של מוסדות ציבור ופיתוח שטחים ציבוריים וחיזוק באר-שבע כמטרופולין של איכות במדינת ישראל.
 

תכנית שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל לרובע מנחם (שכונת הרקפות) בצפון העיר אושרה על ידי הותמ"ל ברשות ערן ניצן . בשכונה יוקמו 4,150 יח"ד. רובע המגורים החדש ישתרע בין שדרות  רגר והכניסה הצפונית לעיר, בחלק הצפון-מערבי של העיר,  לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק.

הרובע החדש מהווה נדבך נוסף בפיתוח העיר באר שבע וכלול בהסכם הגג שנחתם בין העירייה, משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל.

רובע המגורים החדש  יכלול מגוון רחב של יחידות דיור, בתמהיל מגוון של בניה נמוכה במגרשים בין 350 ל-700 מ"ר. במגרשים אלו תותר גם יחידת דיור נוספת "דיורית"  בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבניה המוקנות), שמשמעותה הוספת עוד כמה מאות יח"ד לפרויקט.  בנוסף יהיו ברובע גם אזורים  בבניה נמוכה  שישווקו לקבלנים ומבנים בבנייה רוויה לאורך שדרות רגר ובאזורים בעלי טופוגרפיה משמעותית.

 
מימוש התוכנית יתן מענה לתנופת הפיתוח של העיר באר-שבע ומותאם לסדר העדיפות העירונית, השם דגש על פיתוח מטרופולין של איכות בדרום מדינת ישראל. התוכנית תיתן מענה לביקוש הרב מצד זוגות צעירים ומשפחות צעירות בבאר שבע, משפרי דיור מבאר שבע והסביבה, אוכלוסיית משפחות הקבע (במסגרת מעבר צה"ל דרומה) ואוכלוסיות חדשות המבקשות להצטרף לתנופת הפיתוח של האזור המעוניינות בסביבת מגורים  באיכות חיים גבוהה ובבית בסטנדרט גבוה, סמוך לכל השירותים העירוניים לרבות מסודות חינוך, מרכזי קניות, פארקים וגנים עירונים, מוסדות תרבות בילוי ופנאי ומרכזי תעסוקה מתקדמים דוגמת פארק הייטק, מוסדות אקדמיים מהמובילים במדינה ועוד.

התוכנית משתלבת עם התוכנית האסטרטגית של העיר באר שבע, אשר גובשה לפני מספר שנים, וכוללת בין היתר דיור איכותי מגוון ברחבי העיר שיתן מענה לצרכי העיר באר-שבע המתפתחת למטרופולין של איכות.
התכנית כאמור כלולה במסגרת הסכם הגג בו העיקרון המנחה הוא - העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכם הגג מבטיח ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצר באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.​

רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י ציין כי מדובר בבשורה חשובה מאוד לעיר באר שבע. רשות מקרקעי ישראל תכננה ואישרה במהלך השנה האחרונה תכניות בהיקף של מעל ל- 8,000 יח"ד ברחבי העיר, במטרה לחזק את מעמדה כמטרופולין איתן כלכלית. התכנית תתרום בצורה משמעותית לפיתוח העיר באר-שבע זאת בשל תמהיל יח"ד דיור מסוגים שונים שתמשוך אליה אוכלוסייה מגוונת, זאת בנוסף גם לשטחי הציבור והשטחים הפתוחים הציבוריים המגוונים.
התכנית קודמה בשיתוף מלא בין רמ"י לעיריית באר שבע ואנו מודים לעירייה על התמיכה בתכנית ובהסכם הגג שנחתם עימה.
 החברה המתכננת עבור רשות מקרקעי ישראל: משרד נעמה מליס שכלל צוות תכנון רחב. ​

gov