​9,000 יח"ד והתחדשות עירונית ישווקו במסגרת הסכם גג עם רמת גן

​רשות מקרקעי ישראל חתמה היום על הסכם גג עם העיר רמת גן. ההסכם מהווה תוכנית פיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגית לעשור הקרוב לעיר רמת גן, הן עבור השכונות החדשות במזרח העיר, והן באמצעות תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות וכלל תושבי רמת גן.
על פי ההסכם, כ-6,000 יחידות דיור ישווקו בבקעת אונו. בנוסף, ישווקו כ-1,200 יח"ד דיור מיוחד.
היקף ההסכם הכולל הינו כ-1,4 מיליארד ש"ח, מתוכם כ-551 מליון ש"ח תקציב ייעודי לתשתיות על​ חדשות שיושקעו בעיר.
הפיתוח יתמקד בהקמת כבישים חדשים ראשיים, בפיתוח הפארק הלאומי וספארי, בחידוש שטחי ציבור ירוקים פתוחים, בהשקעה במבני ציבור ישנים, בחיזוק החיבור בין מזרח העיר המתחדשת לשכונות העיר הקיימות על ידי הקמת שלושה גשרים מעל כביש 4 ובפיתוח שכונות המזרח.
פיתוח זה יניב הכנסות נוספות עתידיות לטובת פיתוח ברמה ובהיקף שלא היו ב-30 השנים האחרונות.
הסכם הגג עם רמת גן כולל את שדרוג האגן הירוק של הפארק הלאומי בהשקעה של מעל 80 מיליון ש"ח בפארק הלאומי ובספארי, סלילת מעל 5.5 ק"מ של כבישים ראשיים חדשים בהשקעה של מעל 200 מיליון ש"ח כמתן מענה לעומסי התנועה ההולכים וגדלים והקמת שני גשרי הולכי רגל, גשר לרכבים ושבילי אופניבם מעל כביש 4 בהשקעה של מעל 60 מב​ליון ש"ח לחיזוק הקשר בין שכונות המזרח החדשות לשכונות העיר הקיימות.
משולש הבורסה זוכה להתייחסות מיוחדת במסגרת הסכם הגג. באזור זה ייבנו שלושה מגדלים חדשים בגובה של מעל 50 קומות בשימושים מעורבים, לרבות דיור לצעירים, חניון משמעותי ומבנה ציבור מהגדולים שהוקמו בעיר.
לצד שטחי הדיור, יש בהסכם כ-900 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, שייתנו תוספת ארנונה רווחית ויהוו עוגן הכנסות משמעותי נוסף לחיזוק חוסנה הכלכלי העתידי של רמת גן. במסגרת זו תוקם קריית ביו-טק חדשנית ומודרנית בשיתוף בית החולים תל השומר, שתהפוך את מתחם המזרח לאחד ממתחמי התעסוקה האטרקטיביים והחדשניים בישראל.
הסכם הגג עם רמת גן יאפשר את החייאת מרכז העיר, לרבות בניית חניון הענק מתחת לכיכר אורדע.


 

"לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה​​"

שר האוצר, משה כחלון: "הסכם הגג שחתמנו עליו היום הוא התשתית של העיר רמת גן לצמוח ולהתפתח בעשורים הקרובים. לרמת גן יש פוטנציאל אדיר להיות עיר מובילה לתושביה ולהיות אבן שואבת לעסקים מהארץ ומהעולם. הדורות הבאים לא יסלחו למי שיבטל את תוכנית מחיר למשתכן ויעדיף את האינטרסנטים על פני הזוגות הצעירים והילדים שלהם".
מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "הסכם הגג עם העיר רמת גן מניב תוספת של 9,000 יח"ד ללב אזורי הביקוש ומצטרף לשורה ארוכה של הסכמי גג שנחתמו בשנים האחרונות. הסכמי הגג בשילוב תוכנית מחיר למשתכן חוללו מפנה משמעותי בשוק הדיור של ישראל. רבות מערי ישראל משנות את פניהן בזכות הסכמי הגג. רשות מקרקעי ישראל רואה בקרקע משאב לאומי המהווה מנוע צמיחה לרשויות המקומיות, לפיתוח מתחמי עסקים ותיירות ובראש ובראשונה למענה הולם לצורכי הדיור של אזרחי ישראל באשר הם".
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: "הסכם הגג מהווה את הבסיס לתוכנית האסטרטגית של העיר לעשור הקרוב. עברנו דרך ארוכה מהטיוטות שהוכנו לחתימה על ידי השלטון הקודם ולאחר שנה של משא ומתן שיפרנו את ההסכם במאות מיליונים והתאמנו אותו לצרכים ולאתגרים האמיתיים של העיר, לרבות החלקים הוותיקים והירוקים. הביקורת על הסכמי הגג וחלק מהכישלונות לא מטרידים אותנו, ראשית כי הפקנו מהם לקחים. הסכם גג הוא כמו בניין, שעמידתו תלויה לא ביופיו, אלא בתכנון היסודות שלו וכל קומותיו לעמוד בעומסים הצפויים לו. ואכן, דאגנו שיסודות ההסכם יידעו לעמו​ד בכל האתגרים הצפויים. חתימת הסכם הגג מציבה את רמת גן בעמדת זינוק לעבר מימוש פוטנציאל אדיר ושיתופי פעולה עם העוגנים שבתוכה, כמו בית החולים שיבא, האוניברסיטאות שבתוכה וכיוצא בזה, ואיחודים עם ערים שכנות".

gov