רמת צבאים: פינוי פולש באזור התעשייה על ידי מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י

מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י והסיירת הירוקה תפסו ופינו פולשים שניסו להשתלט על 120 דונם של אדמות מדינה המיועדות לתעשייה באזור התעשייה רמת צבאים

​מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, והסיירת הירוקה תפסו ופינו פולשים שניסו להשתלט על 120 דונם של אדמות מדינה המיועדות לתעשייה אותם זרעו ללא היתר במטרה לייצר הכנסה בלתי חוקית על חשבון קרקעות ציבוריות, באיזור התעשייה רמת צבאים

במסגרת מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, ומפקחי הסיירת הירוקה פונו שתי פלישות חקלאיות לאדמות המדינה בשטח כולל של 120 דונם. הפולשים, שזהותם ידועה לרשות מקרקעי ישראל, ניסו להשתלט בניגוד לחוק על אדמות מדינה המיועדות לתעשייה בצד המזרחי של אזור התעשייה רמת צבאים צמוד לשדה נחום וזרעו בהן גידולים עונתיים.

מסיגי הגבול השתמשו בקרקע הציבורית, אותה זרעו ללא היתר במטרה להפיק רווחים באופן לא חוקי, תוך ביצוע הסגת גבול במקרקעי ציבור. מדובר בעבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מפקחי רמ"י פינו את הקרקע, שהוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי. במקביל הוגשה תלונה למשטרת בית שאן.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולשים תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה.

שי קרפ סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "במסגרת מדיניות האכיפה של הרשות הפולשים רואים איך הגידולים שזרעו בניגוד לחוק, יורדים לטימיון ולומדים בדרך הקשה כי הפשע איננו משתלם. הפולשים יכלו לפעול כחוק ולבקש קרקע חקלאית לעיבוד עונתי ולשלם תמורתה את דמי השימוש המגיעים לקופה הציבורית, אך בחרו לעבור על החוק. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרוסים ברחבי הארץ וממלאים את משימתם בנחישות בשמירה על אדמות המדינה".

 

לפרטים:

אורטל צבר- דוברת הרשות – 0506218030

תום וגנר – יועץ תקשורת - 0548000358?

 

 

gov