רמת הגולן: הקים בית על עץ שלא כחוק ונאלץ להתפנות בעקבות פעולות אכיפה של רמ"י

מבנה עץ בלתי חוקי שנבנה על עץ, ללא היתר ובניגוד לחוק, ליד הכניסה לכפר מסעדה שבאזור צפון רמת הגולן, על אדמות מדינה המיועדות לשמש לדרך, פונה עצמית על ידי הפולש לאחר שזה קיבל התראות ממפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל

​מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל, שאיתרו את הפלישה, התריעו בפני הפולש כי אם לא יפנה את בית העץ בעצמו, הוא יפונה מהשטח ותוגש נגדו תביעה כספית, בה יידרש להשיב לקופה הציבורית את עלויות הפינוי, הכוללות את עלויות האבטחה, כוח האדם והפעלת הציוד המכני.

בנוסף, הבהירו המפקחים לפולש כי הצבת בית העץ ללא היתר על אדמות מדינה מהווה עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שעונשה עד שנתיים מאסר בפועל.

בעקבות ההתראות שקיבל, החליט הפולש להימנע מהליך הפינוי, וביצע פינוי עצמי  במהלכו פינה את בית העץ והחזיר את השטח לקדמותו. מפקחי רשות מקרקעי ישראל החזירו את השטח למאגר הקרקעות הציבורי.

"מדיניות האכיפה התקיפה, במסגרתה אנו תובעים מסיגי גבול באדמות המדינה גם על עלויות השימוש בקרקע וגם על עלויות הפינוי וההריסה הנדרשות מהמדינה כדי להחזיר את השטח לקדמותו, מוכיחה את עצמה ומייצרת הרתעה בשטח. כתוצאה אנו רואים יותר ויותר פולשים שמתפנים בעצמם כדי להימנע מתביעות", אמר שי קרפ, סגן מנהל החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל.

 

לפרטים:

אורטל צבר – דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת – 054-8000358

 

gov