הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז חיפה החליטה לאשר את תכנית רשות מקרקעי ישראל

קרדיט: "פרחי צפריר אברהמי"

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז חיפה החליטה לאשר
את תכנית רשות מקרקעי ישראל –לבניית 370 יח"ד ועוד שטחי תעסוקה מסחר  לצד שטחים פתוחים, על קרקע של משרד החקלאות בחדרה

התכנית שאושרה  כוללת כ- 370 יח"ד בתמהיל יח"ד מגוון, כ- 3,500 מ"ר לתעסוקה, כ- 1,000 מ"ר למסחר, כ-1,500 מ"ר שטחים בנויים למוסדות ציבור, כ- 5.3 דונם שטחים פתוחים לרווחת התושבים ופתרונות חנייה תת קרקעיים.

מטרת התכנית היא להקים מתחם מגורים עם שימושים מעורבים, במקום מתקני משרד החקלאות הנמצאים בלב מרכז העיר חדרה, הכוללים משרדים ומתקני בעלי חיים ולייעד את השטח למגורים, תעסוקה, מסחר, מבני ציבור, שטחים ציבוריים פתוחים ומבנה לשימור. מתקני משרד החקלאות יועברו לקריית הממשלה שתיועד לכך במקום אחר בעיר.

התכנית גובלת ברחוב דוד שמעוני המהווה ציר עירוני ראשי המחבר את מרכז העיר חדרה לדרכים ארציות ראשיות ולתחנת הרכבת חדרה מערב, הנמצאת במרחק 1 ק"מ.

התכנית משתלבת בסביבה האורבנית המתחדשת ומציעה תוספת זכויות בנייה משמעותית של בנייה מגדלית לאורך רחוב דוד שמעוני ובנייה מרקמית בעורף התכנית הפונה לשכונה הקיימת.

התכנון שם דגש על שימור ערכי מורשת, היסטוריה ועצים בעלי ערך אקולוגי גבוה על מנת לשמרם ולשלבם במרקם החדש, לרווחת הציבור.

התכנית קודמה ע״י רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי חברת "פרחי צפריר אברהמי".

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל בירך על התכנית וציין כי "תכנית זו עתידה לשנות את פני העיר, ולהגדיל את היצע הדיור. בנוסף התכנית תאפשר לתושבי העיר חדרה למצות את הפוטנציאל התחבורתי של רכבת ישראל וליהנות מסביבת איכותית ובטוחה בעלת קישוריות תחבורתית גבוהה. התכנית ממוקמת בתוך המרקם הבנוי של העיר חדרה, בשטח ששימש את משרד החקלאות. פינויו יאפשר פיתוח מגורים והתחדשות של הרקמה העירונית."


gov