אופקים ולהב: פינוי פולשים ע"י מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י

פינוי פולשים - אופקים ולהב
 

פקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פינו פולשים שניסו להשתלט על 672 דונם של קרקע חקלאית אותם זרעו ללא היתר במטרה לייצר הכנסה בלתי חוקית על חשבון אדמות המדינה, באזור אופקים ובאזור להב

​במסגרת מבצע אכיפה של מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל בנגב פונו פלישות חקלאיות לאדמות המדינה בשטח כולל של 672 דונם. באחד המיקרים פונה משטח חקלאי בגודל של כ-510 דונם פולש, שהשתלט בניגוד לחוק על אדמות מדינה דרום מזרחית לאופקים ומיועדות לשכונות מגורים וזרע בהן חיטה.

במקרה השני פונתה פלישה, הממוקמת בין קיבוץ דביר ללהב, שם נזרעו בניגוד לחוק 162 דונם בגידולי חיטה. הקרקע הושכרה לשוכר אחר עפ"י הנהלים אך הפולש בחר לעשות דין לעצמו.

מסיגי הגבול השתמשו בקרקע הציבורית, אותה זרעו ללא היתר במטרה לייצר הכנסה לכיסם תוך ביצוע הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל. מפקחי רמ"י פינו את הקרקע שהוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי, כאשר הם חורשים את הקרקע להשמדת היבולים.

כעת יחל ברשות, בסיוע פרקליטות המדינה, הליך היערכות פנימי במטרה לגבש נגד הפולשים תביעה על החזר העלויות שנגרמו למדינה בעקבות פלישתם, לרבות שכר המפקחים והשוטרים ועלויות הציוד ההנדסי ששימש לפינוי הפלישה.

אילן ישורון, מנהל מרחב דרום בחטיבה לשמירת הקרקע ברמ"י: "ימי המערב הפרוע עברו ותמו, וכל פולש שראה איך הגידולים שזרע יורדים לטימיון אמור היה כבר לדעת לפני כן כי הפשע איננו משתלם. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרוסים ברחבי הארץ וממלאים את משימתם בשמירה על אדמות המדינה".

 

gov