פורסמה למתן תוקף תוכנית של רמ"י להקמת פרויקט אורבני גדול בנס ציונה

​תוכניתה של רשות מקרקעי ישראל במבואה הצפונית בנס ציונה פורסמה היום למתן תוקף.

השכונה החדשה תהווה את מבואת הכניסה לעיר מצד צפון ותכלול 491 יחידות דיור, על שטח של 108 דונם, שמתוכם 60 מיועדת למעונות סטודנטים ולדיור מוגן. השכונה צפויה לחזק את נס ציונה כיישוב רציף וקוהרנטי ולהגדיל את מספר התושבים בכ-1,800 איש. בנוסף, מתוכננים שטחי ציבור פתוחים, מרכז קניות חדש, מבני ציבור וחינוך למען תושבי העיר. כן, ניתן דגש בתכנית על נגישות לאנשים עם מוגבלויות. התכנית היא מפורטת כך שמתוכה ניתן להוציא היתרי בנייה.

רפי אלמליח מנהל אגף התכנון ברשות מקרקעי ישראל: "אני מברך על אישור התכנית שתוסיף פתרונות דיור באחד מאזורי הביקוש ותתן פתרונות מגוונים למגורים מסוגים  שונים תוך מתן מענה  גם לצרכים של הסטודנטים ולאוכלוסיית הקשישים".

התוכנית כוללת בניה בצפיפות חצי רוויה המשתלבת עם הטופוגרפיה המתונה שקיימת, ומציגה מגוון מבני מגורים. בין היתר, יבנו 33 יח"ד צמודות קרקע, 170 יח"ד בבניה סמי רוויה- עד 5 קומות, 228 יח"ד בבניה רוויה עד 13 קומות. בנוסף, שטח של 1,400 מ"ר יוקצו לשטחי מסחר שכוללים בתוכו גם מרכז מסחרי גדול שישמש נקודת ציון בכניסה לעיר. על המרכז החדש יבנו 60 יח"ד למעונות סטודנטים/ דיור מוגן. כמו כן, הוקצו 3 מגרשים למבני ציבור ומוסדות חינוך בשטח כולל של כ- 13 דונם.

בשכונה מתוכננים  כ-17 דונם של שטחי ציבור פתוחים, הפארקים המתוכננים מיועדים עבור תושבי השכונה ותושבי נס ציונה בכלל, שישמשו ריאה ירוקה לשכונה ולעיר. התוכנית מציעה שטחי ציבור שאינם קיימים בשכונה הצמודה ואמורים לשרת את שתי השכונות, החדשה והקיימת. 

התוכנית כוללת גם, מערך תנועה בשכונה שמשלים את מערך התנועה בשכונה הצמודה הקיימת.

רשות מקרקעי ישראל יזמה את פרויקט נס ציונה מבואה צפונית והוא תוכנן ע"י משרד: דוד אהרוני אדריכלים וקןדם ע"י החברה המתכננת ק.ש.ת (משה כהן).  במסגרת התוכנית שונה יעוד השטח מחקלאי למגורים מסחר ומוסדות ציבור וכוללת כבישים ודרכי גישה נוחים נגישים ומשתלבים במערך התנועה הקיים באזור. הפרויקט ישלים את רצף השכונות בכניסה לעיר ותיתן מענה לדרישה למגורים באיכות גבוהה.

 הדמייה - נס ציונה

gov