ירושלים: מפקחי רמ"י מנעו פלישה למבנה על קרקע בבעלות המדינה בשכונת מוסררה

ירושלים: מפקחי רמ"י מנעו פלישה למבנה בשכונת מוסררה
התמונה מאושרת לשימוש עיתונאי. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל.

ניסיון הפלישה טופל במהירות וביעילות בזכות ערנותם של המפקחים שמנעו את הפלישה וחסכו לקופת המדינה משאבים יקרים

​​ניסיון הפלישה למבנה ציבורי על אדמות המדינה התרחש בשכונת מוסררה בירושלים, ברח' דניאל פינת הלני המלכה. הפולשים פרצו את שרשרת הברזל על הגדר התוחמת את המגרש ששטחו כ- 500 מ"ר וכן פרצו את מנעול המבנה. ככל הנראה הפולשים התכוננו להשתלט על המבנה ולעשות בו שימוש פרטי, זאת כאשר בפועל תכננה המדינה להקצות את המגרש והמבנה עבור המינהל הציבורי.

הפלישה אותרה במהלך אחד מסיורי הפיקוח השגרתיים שמנהלים מפקחי רשות מקרקעי ישראל לאיתור עבירות בנייה וקרקע, כאשר מפקחי הרשות שמו לב לכך ששרשרת הברזל בשער הכניסה ומנעול המבנה, נפרצו.

בעקבות האיתור, הגיעו מפקחי הרשות למקום בליווי שוטרי הסיור של משטרת ירושלים ונכנסו למבנה שהיה באותה שעה  ריק מאדם.

מפקחי הרשות מיהרו להחליף את המנעולים הפרוצים, נעלו מיד את המבנה והתקינו שרשרת ברזל חדשה על השער. כמו כן הציבו המפקחים שלטי אזהרה המתריעים מפני פלישה חוזרת למקום, המהווה הסגת גבול במקרקעי ציבור– עבירה פלילית שעונשה עד שנתיים מאסר בפועל. 

כעת ייפתח ברשות מקרקעי ישראל הליך הגשת תלונה במשטרת ירושלים בגין פריצה, הסגת גבול וגרימת נזק, תלונה אשר מוגשת גם לבקשת המחלקה לזיהוי פלילי במשטרת מרחב ירושלים.

יואב ששון, מנהל מרחב ירושלים בחטיבה לשמירת קרקע ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "אין ספק שערנות המפקחים מנעה פלישה למבנה ציבור, אשר הייתה עלולה לגזול משאבים רבים מקופת המדינה, בשל ההליך המשפטי  הממושך והפעלת משאבים רבים. פעילויות אכיפה מסוג זה  חוסכות למדינה ולכיסם של התושבים ממון רב ומוכיחות את חשיבות פעילותם של מפקחי רשות מקרקעי ישראל אשר פועלים לשמירת האינטרסים הציבוריים  בכל רחבי הארץ".

 

לפרטים:

אורטל צבר- דוברת הרשות – 050-6218030

תום וגנר – יועץ תקשורת – 054-8000358

 

 

 

gov