מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו מסיג גבול שהשתלט על כ-4 דונם אדמות מדינה לשימושו הפרטי ביישוב מוסמוס

מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו מסיג גבול שהשתלט על כ-4 דונם אדמות מדינה לשימושו הפרטי בישוב מוסמוס
אישור שימוש בתמונה. קרדיט צילום: רשות מקרקעי ישראל

מטע זיתים ומחסן בלתי חוקיים שהוקמו על שטח של כ-4,000 מ"ר, אדמות מדינה המיועדות לחקלאות, על ידי מסיג גבול שזהותו אינה ידועה, בקצה הצפון מזרחי של הישוב מוסמוס, פונו על ידי מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והסיירת הירוקה בליווי שוטרי תחנת אום אל פאחם

​הפלישה, בחלק הצפון מזרחי של היישוב מוסמוס, אותרה ע"י מפקחי רשות מקרקעי ישראל והסיירת הירוקה במהלך אחת הפעולות לאיתור עבירות מקרקעין שמקיימים מפקחי רשות מקרקעי ישראל ברחבי הארץ. המפקחים איתרו שטח ובו עשרות עצי זית, מחסן, פחונים וחביות מים שהיו פזורות במקום שמוקמו והוצבו על אדמות מדינה, ללא היתר ובניגוד לחוק.

הקרקעות אותן תפסו הפולשים, שזהותם אינם ידועה, בייעוד חקלאי ישראל ומוקפות יער קק"ל ומטעים שונים. מרמ"י נמסר כי מדובר בעבירה של הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

מפקחי רמ"י הציבו בשטח שילוט המתריע מפני פלישות ומזהירים את הפולשים כי עליהם לפנות את הקרקע בעצמם, אחרת יפונו לפי החוק.

לאחר שהפולשים לא שעו לצו ולא פינו את השטח, הגיעו בשבוע שעבר מפקחי רמ"י והסיירת הירוקה, בליווי שוטרי תחנת אום אל פאחם, הרסו את המחסן, עקרו את העצים, פינו את החביות והחזירו את הקרקע לקדמותה. הפסולת פונתה לאתר מורשה. הקרקע הושבה למאגר הקרקעות הציבורי וכעת היא זמינה לשימוש חקלאי חוקי.

ערן ליבנה, מנהל מרחב השמירה על הקרקע צפון-חיפה ברשות מקרקעי ישראל, אומר: "מדובר בפולשים שהחליטו לעשות לביתם ולכיסם האישי תוך זלזול בחוק ובציבור לו שייכות האדמות הללו - כל זאת כאשר הם יכלו להגיש בקשה מסודרת לשימוש בקרקע הציבורית, ולפעול בצורה חוקית לטובת כולם. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פרושים ברחבי הארץ במטרה לשמור על קרקעות המדינה, וימשיכו לעשות זאת לטובת הציבור כולו".

gov