בואו לטייל בפארק המטוס בקרית שמונה אשר עבר שדרוג והנגשה למטיילים ע"י הקרן לשמירה על השטחים הפתוחים

פארק המטוס
צילום: אבי אריש

במסגרת שיקום אקולוגי, סביבתי ופיתוח של פארק המטוס, בהשקעה של 1.93 מיליון ₪ ע"י הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, בוצעו עבודות שיקום, החייאת אפיק הנחל, פיתוח שטח נוסף ופיתוח פארק עירוני הכולל שבילי הליכה, אופניים, תצפיות ומתחמי ישיבה

פעולות השיקום והפיתוח שבוצעו בפארק המטוס צמוד לנחל העיון, לפארק הטכנולוגי ולשכונת יובלים בקרית שמונה, הפכו את האתר לאטרקטיבי למטיילים.

מדובר בפרויקט סביבתי חשוב  הממוקם  קרוב לגבולה הצפוני של ישראל. פארק המטוס נמצא בתחומי העיר קרית שמונה ובצמוד לנחל העיון. הפארק החדש יהווה אתר נופש וטיילות מים נקיים. בתכנון הושקעו ראיה עתידית וחשיבה סביבתית מתקדמת לטובת המערכות האקולוגיות הייחודיות של המקום וכן לטובת הציבור והדורות הבאים שייהנו מפירות הפרויקט, שיקום הסביבה והפיתוח של אזורים חדשים לנופש ופנאי. 

במסגרת הפרויקט אשר קודם ע"י עיריית קריית שמונה יחד עם הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, הוקצו כאמור כ-1.93 מיליון ₪ מהקרן לטובת שיקום גדות הנחל בתוואי הנוכחי; החייאת אפיק הנחל המקורי; פיתוח שטח בן כ-400 מ"ר מצפון לכביש 99 ופיתוח פארק עירוני.
במסגרת התוכנית, הפארק העירוני כולל פיתוח שבילי הליכה, שבילי אופניים, תצפיות לעמק החולה ולהרי נפתלי, מתחמי ישיבה לאורך התוואי הקיים ולאורך התוואי ההיסטורי של הנחל.

כמו כן בוצעו פעולות של השתתפות בעבודות עפר, התקנת מתקני פיקניק, יצירת תצפיות, שבילים ופינות ישיבה, גשרים, חניות, צמחיה, שילוט ומדידות להנגשת האזור לציבור התושבים והמבקרים באזור תוך שמירה על הסביבה, בדרך של קיימות ותוך שמירה על אופיו היחודי של האזור לדורות הבאים.

הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, החוגגת חמש שנים להיווסדה, פועלת מכוח חוק לשמירה על השטחים הירוקים במדינה. הקרן פועלת אל מול משרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, גופים מוניציפליים, חברות ממשלתיות וגופים נוספים לתמיכה בפרויקטים בשטחים הפתוחים ולשימורם. במסגרת פעילותה הקרן מקצה מידי שנה, עשרות מיליוני שקלים לסיוע במימון פרויקטים העוסקים בשמירה, פיתוח סביבתי וטיפוח של השטחים הפתוחים שמחוץ לשטחים העירוניים הבנויים.

 

צילום: אבי אריש

gov