פרס המנמ"ר המצטיין מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל הוענק לרביד שמואלי, מנהל מערכות המידע הראשי ברשות מקרקעי ישראל

רביד שמואלי

הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

הפרס הוענק על ייזום התכנית האסטרטגית לתחומי הטכנולוגיות, הדיגיטל והמידע ברשות מקרקעי ישראל והובלה מוצלחת של תכנית 'רמיטק' – תכנית הדור הבא לניהול המקרקעין הלאומי.

ביום ב' ה- 2/11/2020, הוענק לרביד שמואלי, מנהל מערכות המידע הראשי של רשות מקרקעי ישראל, פרס המנמ"ר המצטיין לשנת 2020 ע"ש לודווינג מיטווך מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל. הפרס הוענק במסגרת המליאה הפותחת של ועידת הלשכה לשנה זו, שנערכה השנה באופן וירטואלי בשידור חי מאולפן טלוויזיה.

במליאה נערכו פאנלים בהשתתפות בכירי המשק והכלכלה, הממשלה והטכנולוגיה, בהנחיית קרן מרציאנו העורכת הכלכלית של ערוץ 12, זאת לצד הרצאות בכירים ומומחים כגון צפרה כץ מנכ"לית אורקל העולמית ופרופ' ערן סגל ממכון ויצמן. בוועידה השתתפו למעלה מ-2,000 מנהלים ואנשי מקצוע מתחומי טכנולוגיות המידע מכלל מגזרי המשק. הוועידה נמשכה שלושה ימים רצופים, כללה הרצאות מקצועיות, סדנאות ושולחנות עגולים בתחומים השונים, כמו גם תערוכת Expo ווירטואלית.

בנימוקי השופטים נכתב, בין היתר, כי בתפקידו כמנמ"ר רשות מקרקעי ישראל מוביל רביד בשנים האחרונות מהפכה במערכות התומכות בניהול קרקעות הלאום בישראל, ייעול תהליכי העבודה, שיפור האפקטיביות הארגונית ושיפור השירות לציבור. עם קבלת הפרס מסר שמואלי: "אני שמח ונרגש לקבל פרס מכובד זה. באמצעות רמיטק אנו יוצרים ומטמיעים תרבות טכנולוגית חדשה ברשות מקרקעי ישראל, המעניקה יתרון גדול לעובדי הרשות, לשותפיה, ללקוחותיה ולכלל המשק הישראלי.

בשנה האחרונה בוצע מהלך היסטורי של השקת מערכות הליבה החדשות במרחב הדרום, המחליפות מערכות ליבה בנות כ-4 עשורים. המערכות ברמ"י תומכות בניהול המקרקעין הלאומי, כ-90% מהקרקע בישראל, מנהלות הכנסות של עשרות מיליארדים מול מאות אלפי לקוחות ומהוות כח מניע במשק הישראלי. 

לצד מהלך זה נאלצנו להתמודד השנה, כמו ארגונים רבים בישראל ובעולם, גם עם השלכות נגיף הקורונה וכללי הבידוד והריחוק החברתי. ביצענו התאמות של תכניות העבודה, האצנו את השקת ערוצי הדיגיטל לציבור, פניות בדיגיטל, זימון תורים מרחוק, אזור אישי, מכרזי מקרקעין מקוונים, שת"פ עם הבנקים לטיפול מקוון במשכנתאות, הרחבנו את תשתיות העבודה מרחוק של עובדי הארגון והתמודדות עם איומי אבטחת מידע וסייבר שהתגברו. כמובן עוד עשייה רבה לפנינו.

אני מודה לוועדת הפרס על הבחירה ומוצא לנכון להודות לשותפים לדרך, עובדי ומנהלי רמ"י בהובלת המנכ"ל עדיאל שמרון, המתמודדים היטב עם תהליך השינוי המאתגר, עובדי אגף מערכות מידע המקצועיים והמסורים העושים לילות כימים להצלחת המהלך, לרשות התקשוב הממשלתי ולמשרד האוצר על הגיבוי והליווי לאורך כל שלבי התכנית." 

את כספי הזכייה בפרס החליט שמואלי לתרום לעמותת 'מחשבה טובה', הקרובה לעולם התוכן של לשכת טכנולוגיות המידע. העמותה עוסקת בצמצום הפער הדיגיטלי בקרב אוכלוסיות מוחלשות כגון בני נוער בסיכון, דורשי תעסוקה, עולים חדשים, קשישים, אנשים מהמגזר החרדי והערבי ואנשים עם צרכים מיוחדים, לטובת סיוע בצמצום הפערים בחברה, שיפור איכות החיים ופריון העבודה בישראל.

בתואר מנמ"ר מצטיין שהוענק בוועידת ישראל לטכנולוגיות המידע זכה גם משה מורגנשטרן, משנה למנכ״ל ומנהל אגף מערכות המידע בחברת מנורה מבטחים.

gov