מפת האתר | פניות בדיגיטל |זימון תור | 5575* אזור למייצגאזור אישי למייצג אזור אישיאזור אישי

המינהל ומשב"ש משווקים 6,500 יח"ד

המינהל ומשרד הבינוי והשיכון משווקים מנה גדולה נוספת של קרקעות למגורים לקראת סוף השנה

​הפעם משווקת קרקע לכ-6,500 יח"ד ב-54 ישובים ברחבי הארץ

מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון מוציאים החודש לשיווק את המנה האחרונה והגדולה של קרקעות לבנייה לשנת 2009. בשיווקים של חודש דצמבר יפורסמו מכרזים פומביים של קרקעות המיועדות לבניית כ-6,500 יחידות דיור ב-54 ערים וישובים ברחבי הארץ. זהו המקבץ השלישי הגדול היוצא לשיווק בחודשים האחרונים וממשיך את מדיניות שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, להגדיל משמעותית את היצע הדיור שסובל ממחסור במטרה לעצור את העלייה ולהוזיל את מחירי הדירות לזוגות הצעירים. בשלושת גלי השיווקים האחרונים החל מחודש ספטמבר כולל הגל הנוכחי משווקות בסה"כ 16,633 יח"ד.

בין הקרקעות שמשווקות במנה הנוכחית: ביהוד קרקע ל-780 יח"ד, ביבנה, לאור הצלחות השיווקים בחודש החולף תשווק קרקע ל-466 יח"ד, בבאר שבע - קרקע ל-199 יח"ד, בחיפה – קרקע ל-125 יח"ד. באשקלון יעובו השיווקים ב-395 יח"ד נוספות. בירושלים משווקות 692 יח"ד בשלושה מתחמים: 198 יח"ד בפסגת זאב, 377 יח"ד בנווה יעקב ו-117 יח"ד בהר חומה. ריכוז גדול נוסף של קרקעות למגורים משווק בישובי מיעוטים בצפון הארץ, בין היתר בישובים: זרזיר - קרקע להקמת 268 יח"ד, חורפיש - קרקע להקמת 207 יח"ד, אבו סנאן - קרקע להקמת 122 יח"ד ואום אל פאחם – 316 יח"ד. במכרזים של דצמבר משווקים 2,247 יח"ד בישובי מיעוטים, למגזר הדרוזי-צ'רקסי ולמגזר הבדואי.

במינהל ומשרד הבינוי והשיכון מאמינים שככל שימשכו הגלים הגדולים לשיווק, כך יושפע באופן ישיר שוק הדיור ויביא להוזלת מחירים. בנוסף, במכרזים שכבר ננעלו השנה, למעלה מ-70% מהשיווקים שהוצעו בפעם השנייה ויותר לאחר שלא זכו להצעות בעבר, שווקו בהצלחה מרובה, והורידו כמות נוספת של יח"ד החסרות בשוק הישראלי.  

מנהל מינהל מקרקעי ישראל, ירון ביבי: "תוכנית שיווק הקרקעות המסיבית נועדה לייעל ולהגביר את הפעילות בשוק המקרקעין. שני הגלים הקודמים של השיווק והגל הנוכחי צפויים לתת את אותותיהם בשוק במהלך 2010 והלאה. התוכנית מהווה את הנדבך המרכזי במדינות להגברת השיווק, ונועדה לייעל את הפעילות בשוק המקרקעין בישראל".

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ציין: "אנו ממשיכים בשיווק מסיבי לאלפי יחידות דיור בכל הארץ כדי להשפיע ולהוזיל את מחירי הדירות לכלל המגזרים. אני מצפה שהקבלנים בסופו של דבר יציעו מחירים נמוכים יותר עבור הקרקעות וישפיעו על הוזלת המחיר לדירה".

gov