בנייה רוויה לקבלנים במגזר הערבי

הצלחה למינהל בשיווק ובפיתוח פרוייקט לבנייה רוויה לקבלנים ביישוב הערבי- מעלות תרשיחא


8 מתוך 20 מליון ש"ח מעלויות הפיתוח סובסדו על ידי המדינה
במתחם שנועד לבניית 52 יח"ד בבנייה רוויה על שטח של כ-8,000 מ"ר זכתה חברת "מיכאל מטאנס". את הפרוייקט מנהלת עבור המינהל חברת י.ג. מתאר מקבוצת גדיש הנדסה וניהול
ההצלחה בשיווק הוכיחה כי שיווק מגרשים לבנייה רוויה לקבלנים אינו משימה בלתי אפשרית ומלמד על תחילתו של שינוי תפישתי של דפוסי המגורים בקרב האוכלוסייה הערבית בארץ במעבר ממגורים צמודי קרקע למגורים בבניה רוויה.
השכונה כוללת גם מגרשים לבניית בתים דו-משפחתיים וחד-משפחתיים במסגרת פרוייקט "בנה ביתך" בשטח כולל של כ- 30,000 מ"ר. גם בשיווק מגרשים אלה היתה הצלחה רבה, כאשר 39 מתוך 45 מגרשים שמרביתם מיועדים להקמת בתים דו-משפחתיים על שטח של כ- 700 מ"ר נמכרו.
גם בנושא זה חלה תפנית תפישתית בקרב האוכלוסיה הערבית, שכן עד היום לא צלח שיווק מגרשים צמודי קרקע לבנייה דו-משפחתית בקרב אוכלוסיה זו.

מקבוצת גדיש נמסר כי עד כה הושלמה כשני שליש מהבנייה הרוויה וכ- 15 משפחות כבר התאכלסו בבתים החדשים. בניית הבתים הפרטיים נמצאת בעיצומה והושלמו 2 השלבים הראשונים של עבודות הפיתוח הכוללים: הנחת מערכות תשתית תת- קרקעיות של חשמל, תקשורת, טלפון, מים, ביוב וניקוז, סלילת כבישים, בניית מדרכות מרוצפות באבנים משתלבות, חניות ומדרחוב מרוצף אבנים עם אזורים מגוננים, גנים ציבוריים ומתקני משחקים, תאורת רחוב והסדרת חניות פרטיות בצמוד לכל מגרש.
ההיקף הכספי של עבודות הפיתוח בשכונה נאמד ב- 20 מיליון ש"ח, כאשר הסיבסוד הממשלתי של עבודות הפיתוח למשפחה מגיע עד ל-% 40 מעלות הפיתוח. בשנה הקרובה עתידה קבוצת גדיש להשלים את עבודות הפיתוח האחרונות במתחם הכוללות ריבוד סופי של הכבישים בשכונה, הקמת מדרכות נוספות, גני משחקים וגינון ואת השיווק של 6 מגרשים אחרונים לבתים דו-משפחתיים ומגרש נוסף להקמת מרכז מסחרי בשטח של 2,350 מ"ר.

gov