אושרה למתן תוקף תכנית רמ"י לבניית 3,900 יח"ד במערב רמלה

ההדמיה מותרת לשימוש. קרדיט: רשות מקרקעי ישראל

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז מרכז
אישרה תכנית רשות מקרקעי ישראל ועיריית רמלה לבניית 3,900 יח"ד במערב רמלה

​​​​הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז מרכז אישרה לפני מספר ימים , למתן תוקף, תכנית משותפת לרשות מקרקעי ישראל ועיריית רמלה להקמת שכונה חדשה בת 3,900 יחידות דיור בחלקה המערבי של העיר. השכונה החדשה תספק פתרונות דיור לכ-  16,000 נפש.
 מדובר בתכנית ענק המשתרעת על שטח של כ- 790 דונם הכוללת תמהיל דירות מגוון מתוכו ייוחדו כ- 20% יחידות דיור קטנות בשטח של 75 מ" לזוגות צעירים, דירות 4 ו- 5 חדרים, דירות גן, דירות גג וכ- 200 יחידות לדיור מוגן.
הקמתה של השכונה החדשה המשלימה את הרצף העירוני של השכונות הוותיקות הבנויות עד לגבולה המערבי של העיר, תביא להתחדשותן של כלל השכונות הוותיקות שממזרח לה. זאת, בהיותה שכונה בעלת תכנון מודרני ומוקפד אשר תמשוך זוגות צעירים ומשפרי דיור בעלי אמצעים אשר יתרמו לחיזוקה של העיר כבשכונות החדשות האחרות וביניהן קרית האומנים הזוכה לביקושים ערים.
לאורך השדרה המרכזית שבשכונה מתוכננים שימושים מעורבים של מסחר ותעסוקה, מערך רחובות עם מדרכות רחבות, שבילי אופנים, נטיעות עצים, ריהוט רחוב וכן מבני ציבור חינוך וקהילה, בתי ספר וגני ילדים, מתנ"ס, מתחמי ספורט ונופש, שטחים ציבוריים פתוחים ופארק רחב ידיים. כל אלו ישרתו את תושבי השכונה ואת תושבי השכונות הסמוכות והעיר כולה.
התכנית גובלת בצידה המערבי לכל אורכה בכביש 200 המהווה ציר תחבורתי חדש בהקמה, המתחבר במחלף בחלקו הדרומי עם כביש 431 ובחלקו הצפוני לכביש 44 בכניסה הצפונית הראשית לעיר. כביש 200 יהווה כניסה ראשית נוספת לעיר ממערב ויתחבר להמשך רחוב הזית שישחרר עומסי תנועה בכניסות וביציאות מהעיר.
מרבית הדירות תיבננה במהלך שלוש השנים הקרובות במסגרת הסכם הגג אשר נחתם בחודש יולי בין ממשלת ישראל לעיריית רמלה להקמתן של 7,500 יחידות דיור ב- 9 שכונות בעיר. ההסכם מבטיח לעירייה תקציבי ממשלה ייעודיים אשר יממנו את כל ההשקעות הנלוות הנדרשות להקמת יחידות הדיור וביניהן סלילת כבישים, ביצוע עבודות תשתית והקמת מוסדות ציבור וקהילה.
מודל הסכמי הגג הוא כלי מרכזי המציג התגייסות ממשלתית מקיפה וכוללת במענה לביקוש בשוק הדיור. המודל נועד לענות באופן מהיר על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין במרכז הארץ. זאת בשיתוף עם הרשויות המקומיות עמן יחתמו הסכמי הגג.
התכנית קודמה במהלך השנה וחצי האחרונות בשיתוף פעולה מלא בין עיריית רמלה ורשות מקרקעי ישראל , בניהולו של אינג' אורי הורביץ ובאמצעות צוות מתכננים ויועצים רחב בראשותו של אדר' יואב השמשוני.
עדיאל שמרון מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל: אני מברך על אישורה של התכנית אשר שיווקה יספק פתרונות דיור למאות משפחות במרכז הארץ. שיווק במסגרת הסכמי הגג מוכיח את עצמו וכבר שווקנו בשנתיים האחרונות 67 אלף יח"ד ברחבי הארץ במסגרת הסכם זה. מודל הסכמי הגג מבטיח בנייה מהירה ומאסיבית של אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש. כלי זה בשילוב עם שיווק בשיטת מחיר למשתכן ייתן פתרון משמעותי להגדלת היצע יחידות הדיור במשק.
gov