מבצע אכיפה לסילוק פולשים ברחבי הארץ

במסגרת מבצע אכיפה של המינהל בוצעו היום (יוםד' 3.9.08), בארבעה מוקדים שונים, פינויים של פולשים  לקרקעות מדינה על ידי מפקחי מינהל מקרקעי ישראל. 

​ב"גבעת הפעמון" בבאר שבע נהרס, בעקבות פסק דין, מבנה ששימש אולם ארועים וכן "פיצוציה" שהוקמה בסמוך לו.  שני המבנים נבנו בבנייה בלתי חוקית תוך פלישה לשטחי מדינה.

מדובר בפלישה של חוכר, המחכיר שטח בגודל 130 מ"ר, אשר פלש שלא כחוק לשטחים סמוכים עליהם הקים את אולם הארועים.  שטח הפלישה כ 450 מ'. 

 באמצעות ההוצאה לפועל ובסיוע משטרת ישראל בוצע היום הפינוי לאחר הריסת המבנים.

ליד תחנת הרכבת בנתניה, פונתה היום על ידי מפקחי המינהל חוות סוסים בשטח של כחמישה דונם,  בעקות פסק דין לפינוי.  זהו פינוי שני למגרש זה לאחר שהשטח פונה בעבר בהליך של הוצאה לפועל והפולשים חזרו ותפסו את השטח.  במהלך הפינוי אוימו מפקחי המינהל על ידי הפולשים ואף היה ניסיון לפגוע בהם. ניסיון זה נבלם על ידי שוטרי משטרת נתניה.

באזור פרדס חנה,  פונה על פי פסק דין, שטח בגודל כשלושה דונם שנתפס שלא כחוק על ידי פולש. לפני כשנה ביצע המינהל הריסה ופינוי של מגרש לאיסוף מתכות ואחסון בעלי חיים. 

לפני כחודשיים חזר הפולש לשטח והציב בשטח בשנית גרוטאות וציוד נוסף.

הפינוי הבוקר נערך בסיוע משטרת ישראל באמצעות הוצאה לפועל ועבר ללא התנגדויות.

בישוב שדה עוזייה נהרסו הבוקר 2 מבנים בלתי חוקיים בעקבות צו שיפוטי של משרד הפנים.  

ביצוע הצו מומש לאחר הליכים משפטיים ממושכים שהתקיימו במספר ערכאות משפטיות

כולל בבית המשפט העליון.  לאחר שנדחו כל בקשות עיכוב הביצוע התאפשר היום ביצוע הפינוי.  במסגרת הפינוי נהרסו במקום מבנה אחד בשטח של כ- 1,200 מ"ר,  מבנה שני של כ-1,500 מ"ר.

מבנה נוסף בגודל של כ-1,000 מ"ר לא נהרס היום ויהרס בשבוע הבא במידה שהבונה הלא חוקי

לא יהרסו בעצמו.  במבנים אלו אוחסנו צמיגים וציוד רב אחר.   

במקביל לצו זה, מנהל המינהל הליכים משפטיים כנגד השימוש החורג שנעשה בקרקע החקלאית.    בארוע זה סייע המינהל ליחידת האכיפה של משרד הפנים והוא לווה על ידי יחידת מינהלת תיאום פעולות אכיפה במשטרת ישראל.

מפקחי המינהל ממשיכים וימשיכו לפעול בעקביות ובנחישות למאבק בפלישות לקרקעות המדינה.

gov