המינהל משווק קרקע למלון בנצרת

מינהל מקרקעי ישראל פירסם מכרז להקמת מלון של
150 חדרים במבואות נצרת עילית

​מינהל מקרקעי ישראל מחוז צפון, פירסם בימים אלה  מכרז  לקרקע שנועדה להקמת בית מלון בנצרת. הזוכה במכרז  יקבל  חוזה חכירה לתקופה של 49 שנים עם אופציה להארכה לעוד 49 שנים.

שטח המתחם הכללי הוא כשבעה  דונם. המכרז מיועד למומלצי משרד התיירות . הזוכה ישלם במכרז עבור עבודות הפיתוח אגרות והיטלים לרשות המקומית.

מיקום המלון נחשב לאטרקטיבי מאחר והוא יוקם על ציר הדרכים בין נצרת לנצרת עילית על מבואות הציר לנצרת עילית. מיקומו מול קריית הממשלה בין שתי הערים וממנו תצפית מרהיבה על העיר נצרת ועמק יזרעאל.

המגרש המיועד למלונאות משתרע על שטח של 3,865 מ"ר והוא ישמש להקמת מלון של 150 חדרים. בנוסף יכלול המלון אולמות כנסים, מתקני ספורט ובריכת שחיה. על פי תוכנית המתאר ניתן לבנות במקום מגדל של עד תשע קומות  ומעליו גג פירמידלי. תוכנית הבינוי כוללת ארבע קומות מעל מפלס הכניסה וכשלוש  קומות מתחת לו, ובסה"כ שבע קומות.

יצוין  כי בשנים האחרונות זוכה התיירות לנצרת לגיאות בשל ריבוי התיירות הצליינית המגיעה למקום. בשנת  2008  הגיעו לנצרת    272,200  תיירים  מהם 74,300 ישראלים.  תפוסת בתי המלון הייתה בשנה זו 57.2%.

במינהל מקרקעי ישראל רואים חשיבות רבה בבניית מלון נוסף בעיר גם בשל תוספת התעסוקה שהוא יביא לאוכלוסיית האזור והן בשל התפוסה המלאה של המלונות הקיימים בתקופת בה התיירות הצליינית מגיעה.

המועד האחרון להגשת ההצעות למכרז נקבע ל- 21 בפברואר 2010.

gov